Вардарци имаат големо срце – Поддршка за Кинтана кога му е најпотребна (ФОТО)

Ракометарите на Вардар во моментов го играат натпреварот против Елверум во Лигата на шампионите. Тие на загревањето пред натпреварот носеа маици со порака за поддршка на голманот на Порто, Кинтана кој прет два дена доживеа срцев удар на тренинг на португалскиот клуб.

 

Се вчитува...