ВИДЕО: „Вардарци“ скршени од тага – солзите сами течат!

Огромно е разочарувањето во таборот на Вардар по завршувањето на натпреварот со Монпелје. Сите беа свесни дека противникот е негоден, но очекуваа победа по голема битка. Наместо тоа, се случи спротивното, „црвено-црните“ загубија со гол во последната минута.

И додека Французите славеа, кај дел од „вардарци“ очигледни беа солзите, свесни дека е испуштена последната шанса овој одличен колектив да испише историја.

 

Се вчитува...