Вечниот Џиџи – Буфон брани пенали и на 43 години (ВИДЕО)

Џанлуиџи Буфон вчера објави дека заминува од Јувентус на крајот на сезоната. Денеска на мечот против Сасуоло, Андреа Пирло му даде шанса на легендарниот голман, а тој на најдобар можен начин покажа дека се уште не е за во пензија.

Популарниот Џиџи во 16. минута успеа да му одбрани пенал на Берарди и уште еднаш да покаже дека е еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалот.

 

Се вчитува...