Веќе е традиција: Васе Михаилов кликна победничко селфи и со Словенија

Одбојкарите остварија фантастична победа (3-1 во сетови) над домаќинот Словенија, а Васе Михаилов како “мајстор” за селфи фотки го овековечи и овој триумф. Одлично расположение, насмеани репрезентативци и навивачи, ова долго ќе се памети. Голем триумф среде Љубљана кој ги отвори вратите и за пласман во осминафиналето.

Само уште утре Турција да не загуби од Финска.

 

Се вчитува...