„Велемајсторија“ на Билингем – Дортмунд го „стресе“ Сити (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд води со 1-0 во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Манчестер Сити. Англискиот суперталент Билингем постигна одличен гол за водство на „милионерите“ и резултат со кој тие се во полуфиналето.

Се вчитува...