Велешани подобри пеналџии, Гостивар останува второлигаш (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Борец успеа да ја прескокне првата пречка во обидот по заобиколен пат сепак да стигне до пласман во Првата лига. На денешниот дуел против Гостивар, велешани славеа со 5-4 на пенали и се пласираа во баражот, каде на 3 јуни ќе се пресметаат со Победа, на 3 јуни на стадионот „Младост“ во Струмица.

Тимот на Пане Блажевски се покажа како поприсебен во решавачките моменти, неговите фудбалери знаеја поумешно да ги изведат ударите од белата точка, и заслужено се најдоа на еден чекор до елитата. Сега пред нив стои исправена Победа…

 

Се вчитува...