Велинов му парира на Фелипе: Кој е голот на колото?

Денешното 20. коло во Првата македонска фудбалска лига го одбележаа два прекрасни погодоци во Тетово и во Скопје.

Покрај оној еврогол од слободен удар на Хуан Фелипе за Вардар на дуелот против Шкендија, дуелот во Тетово меѓу Ренова и Македонија ЃП го одбележа засилувањето на „гипсарите“ од зимскиот преоден рок, Стојанче Велинов.

Велинов постигна два гола за Ренова во ремито (2-2), од кои оној првиот е вистинска мајсторија со волеј удар…

Покрај погодокот на Велинов, секако потсетување и на ремек-делото на Хуан Фелипе за запечатување на победата на Вардар од 3-1…

Кој е голот на колото!? Одлучете сами…

Се вчитува...