Вембанјама беше понижен од 20 сантиметри понизок кошаркар (ВИДЕО)

По неколку импресивни настапи, Виктор Вембанјама синоќа имаше меч за заборав. Француското кошаркарско чудо погоди само три од 12 шута од поле во натпревар во кој Сан Антонио спурс прими дури 152 поени.

Ништо не му одеше од рака на Вембанјама, а колку е надвор од ритам покажа една акција во рекетот. Французинот со одличен дриблинг се ослободи од Арон Нејсмит и тргна на забивање, но беше блокиран од 20 сантиметри понискиот ривал.

 

Се вчитува...