Веспрем продолжува да гази – Манасков повторно најдобар стрелец (ФОТО)

Ракометарите на Веспрем ја оправдаа фаворитската улога на гостувањето кај Комлои и стигнаа до 21. победа во Унгарското првенство откако славеа со 22-30.

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков повторно блесна на паркетот каде беше предводник на својот тим до новата победа. Крилото за 30 минути поминати во игра постигна шест гола од осум обиди.

Posted by Telekom Veszprém Handball Team on Friday, April 23, 2021

Се вчитува...