Вецлар на Миркуловски го преслуша Рајн Некар Левен

Вецлар на нашиот Филип Миркуловски стигна до голема победа над фаворитот Рајн Некар Левен со 34-32. Вецлар уште од стартот на мечот тргна одлично и по 30 минути игра имаше предност од плус три 18-15.

Одличната игра Вецлар ја продолжи и во вториот дел успевајќи да ги одбие сите налети на гостите и на крајот да стигне до конечен триумф од 34-32.

 

 

Се вчитува...