ВИДЕО: Академија Пандев со голот на Маронг води со Ренова во Тетово

Фудбалерите на Академија Пандев водат со 0-1 на полувремето од првиот натпревар во 15. коло од ПМФЛ на гостувањето против Ренова во Тетово.

„Пандевци“ имаа неколку убави можности за погодок за заслужена предност на полувремето, за да до водството дојдат со голот на Маронг во 42. минута по нафрлањето од слободен удар на најдобриот стрелец Мирчевски…

Се вчитува...