ВИДЕО: Алашкерт експресно до водство против Македонија ЃП

Алашкерт брзо дојде до предност против Македонија ЃП на првиот натпревар од квалификациите за ЛЕ кој се игра во Ереван.

Ерменците до предност стигнаа со голот на Танков уште во 16. минута од натпреварот…

Се вчитува...