ВИДЕО: Арнаутовиќ со гол од пенал за водство на Австрија

Австрија, очекувано ако се погледне комплетната ситуација на теренот низ еден час игра, стигна до водство од 1-2 на квалификацискиот натпревар против Македонија.

Австријците поведоа со голот на Марко Арнаутовиќ од пенал во 62. минута откако претходно Бејтулаи го собори Сабицер во шеснаесетникот пред голот на Димитриевски…

Се вчитува...