ВИДЕО: Бајрами стрела од 30 метри – Шкупи води со 1-3 во Ереван

Шкупи веќе сериозно си го трасира патот кон второто квалификациско коло од Лигата на Европа, откако во првиот натпревар од 1. коло веќе има предност од 1-3 на гостувањето против Пјуник во Ереван.

По оние 1-2 на полувремето, чаирчани имаат предност од 1-3 благодарение на вториот погодок на капитенот Мухарем Бајрами, повторно од слободен удар, но овој пат од околу 30 метри…

Се вчитува...