ВИДЕО: Барсегјан конечно го „скрши“ отпорот на Шкупи

Вардар по бројните претходни шанси на дуелот против Шкупи во 9. коло од ПМФЛ, конечно успеа да дојде до водство од 1-0 по еден час игра.

„Црвено-црните“ до предност ги донесе ерменскиот репрезентативец Барсегјан со голот во 58. минута…

Се вчитува...