ВИДЕО: Баже Илијоски со феноменален гол го „испраќа“ Пелистер кон Втора лига

Еден од најдобрите македонски напаѓачи во историја Баже Илијоски го постигна голот на колото во македонската Прва лига… Феноменален погодок во триумфот од 0-2 на Шкупи на гостувањето против Пелистер.

Илијоски во 29. минута постигна вистински еврогол со кој, се чини, се поизвесно го испраќа својот поранешен клуб Пелистер, во чии редови настапуваше во есенскиот дел од оваа сезона, кон Втората лига….

Погодокот за триумф од 0-2 на Шкупи беше дело на Омар Имери во 38. минута…

Се вчитува...