ВИДЕО: Боби Божиновски со ретко виден „проектил“ го замолкна Чаир

Македонија ЃП го шокираше Шкупи на Чаир. „Лавовите“ славеа во 24. коло од Првата македонска фудбалска лига со 0-1, благодарение на погодокот на Боби Божиновски.

Капитенот на ѓорчепетровци постигна ретко виден евро-гол со шут од 16 метри во 87. минута за големи три бода на Македонија ЃП…

Прекрасниот гол на Боби Божиновски може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...