ВИДЕО: „Бомбите“ на Нјокас – за демолирање на Алборг!

Французинот Оливие Нјокас вистински „експлодираше“ во победата на Вардар против Алборг.

Бекот на „вардарци“ постигна седум погодоци, кој од кој поубева, водејќи го тимот кон нова победа во Лигата на шампионите. Без сомнение, „бомби“ кои и тоа како ги воодушевуваат фановите на црвено-црните…

 

Се вчитува...