ВИДЕО: Брутална „братска“ тепачка на трибините пред мечот Црна Гора – Србија

Неславен почеток на мечот меѓу Црна Гора и Србија во Лигата на нациите во Подгорица.

Пред самиот почеток на дуелот на Јужната трибина дошло до голема физичка пресметка меѓу членови на навивачки групи на Црна Гора… Како што пишуваат српските медиуми, до инцидентот дошло веднаш откако претходно се слушнале скандирања „Србија, Србија“ на трибината со црногорски навивачи…

Се вчитува...