ВИДЕО: Брз гол на Весино за водство на Интер на полувреме во „Дерби дела мадонина“

Матијас Весино со гол во 3. минута носи водство за Интер од 1-0 против Милан во дербито на 28. коло во италијанската Серија А. Во продолжението на првото полувреме Интер продолжи да го напаѓа голот на бледиот Милан, а за издвојување е сто процентната шанса на Весино, кој во 30. минута од непосредна близина биеше високо над голот на Донарума.

Се вчитува...