ВИДЕО: Драматични последни 60 секунди во „Морача“ – херојот се вика Никола Ивановиќ!

За првпат во својата историја Будуќност стигна до титулата во АБА лигата… Сето тоа низ драматичен четврти натпревар од финалната серија и за триумф од 3-1 во серијата против Црвена Звезда.

Белграѓани имаа контрола на играта се до последната минута кога на сцена стапи херојот на Црнгорците, Никола Ивановиќ кој во финишот ги постигна круцијалните 4 поени за триумф на неговата екипа и трофеј во регионалното натпреварување.

Погледнете ги последните секунди од драматичната завршница во Подгорица…и големото славје на кошаркарите на Будуќност!

Се вчитува...