ВИДЕО: Драматичниот финиш за 15-та титула на Работнички и шампионско славје во „Градски парк“!

И во третиот меч од финалната серија Работнички низ комплетно драматичен финиш дојде до трета победа со која по девет години дојде до 15-та шампионска титула во Македонија.

Вечерва во „Градски парк“, низ израмнети последни секунди, но со далеку поголема концентрација избраниците на Марин Докузовски дојдоа до заслужено славје…

И, по триумфот сосема очекувано пиротехничка прослава заедно со своите најверни навивачи, „Сити парк бојс“…

Се вчитува...