ВИДЕО: Два евро-гола на Киеза за крај на „Олимпико“

ЕКИПА во Рим,

Никола Станикевски

Италија веќе ја заврши својата задача за победа на „Олимпико“ во претпоследното коло од квалификациите за ЕП, со убедливи 3-0 на полувремето против Македонија.

Откако Дармијан уште во 17. минута донесе предност за Италијанците, потоа на сцена стапи Федерико Киеза,

Со два убави погодоци во 41. минута и потоа и во третата минута од судиското продолжение на првото полувреме, Киеза ја запечати победата на Италија која тешко дека ќе биде доведена во прашање во второто полувреме.

Се вчитува...