Видео: Двата блесоци на Борко Ристовски, недоволни за нова европска радост

Борко Ристовски идентично како и на последниот меч со Алборг не беше стартер на голот на Вардар, но искусниот голман по влегувањето фати неколку зицери на противничките ракометари.

Ова се две од одбраните на Ристовски, кои сепак се покажаа недоволни за Вардар да ја забележи и третата победа во низа…

Се вчитува...