ВИДЕО: Еден е „Гранде Пандев“… Феноменален гол со лоб од 40 метри

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев уште еднаш ја покажа својата неверојатна класа.

Џенова поведе 0-1 на гостувањето кај Лече во Серија А, со „мајсторијата“ на Пандев, кој успеа да го лобува домашниот голман од речиси 40 метри.

 

Се вчитува...