ВИДЕО: Еден од малкуте наши блесоци од осминафиналето – Одбрана на Трајковски, гол на Пешевски

Нема со што многу да се пофалиме од второто полувреме во осминафиналната пресметка против Норвешка на Светското првенство во Франција…

Но, ете, ако може ќе запаметиме некои моменти, како дел од нашите блесоци, е и одбраната на Благојче Трајковски и веднаш потоа брзиот погодок на Пешевски, кој на дуелот со Норвежаните имаше ефект од три погодоци, од исто толку обиди…

Се вчитува...