ВИДЕО: Ефектниот гол на Додев за триумф на Брегалница во Охрид

Брегалница си обезбеди место во осминафиналето од Купот на Македонија откако славеше со 0-1 против амбициозниот второлигаш Воска Спорт.

На гостувањето на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид, „сините“ до триумфот со ефектниот гол на Дарко Додев уште во 7. минута од средбата…

Се вчитува...