ВИДЕО: Екс-вардарецот Серафимовски со „голчиште“ го запечати поразот на Вардар

Силекс е пред победа против Вардар во Кратово во заостанатиот натпревар од 15. коло во Првата македонска фудбалска лига по предност и од 3-1.

Поразот на Вардар и дефинитивно го запечати поранешниот „вардарец“ Серафимовски, кој потекнува од младинската школа на најтрофејниот македонски клуб, со вистински евро-погодок по шут од околу 25 метри…

Се вчитува...