ВИДЕО: Еврогол на Мојсов каков ретко се гледа – Тиквеш им ја „крои“ титулата на стружани!

Вистински евро-гол на поранешниот македонски репрезентативец Даниел Мојсов на дуелот на Тиквеш против Струга ТЛ во 30. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Тиквеш игра извонредно пролетва, кроејќи им ја судбината на екипите кои се борат за шампионската титула.

Па, кавадарчани сега водат и со 1-0 против Струга ТЛ, благодарение на евро-погодокот на Мојсов во 32. минута од средбата…

Се вчитува...