Видео: Гол за мерак – како Манасков го замолкна Исланд

Дејан Манасков повторно беше клучен играч за нашата репрезентација, постигнувајќи го голот за историска прва победа на македонските ракометари по бројните порази на гостувањата против Исланд.

Притисокот беше огромен, седмерецот не заврши во мрежата, но среќата ги следи храбрите, па така и топката се одби назад до Манасков, кој од втор обид го постигна победничкиот погодок.

Се вчитува...