ВИДЕО: Голчиште на Оудин, Лече ја победи Џенова во 93. минута за најдобар старт во историјата

Лече e најголемиот хит на стартот од сезоната во Серија А која ја почнаа со три победи и две ремија по првите пет кола.

Вечерва во 5. коло, Лече славеше со 1-0 против Џенова благодарение на извонредниот гол на Оудин во финишот од натпреварот, по што има најдобар старт во најсилната италијанска лига во својата историја.

Џенова која од 36. минута играше со фудбалер помалку по исклучувањето на Мартин, се бранеше до финишот но не можеше и против „бомбата“ на Оудин во 93. минута…


Standings provided by Sofascore

Се вчитува...