ВИДЕО: Голот на Хансен кој го израдува Раул, а го „скрши“ Лазаров

ПСЖ дојде до триумф од 29-30 на гостувањето против Нант во дербито на француската лига благодарение на голот на Микел Хансен во последните секунди од мечот.

Токму Хансен пресуди македонскиот селектор Раул Гонзалес да се радува во мечот против капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров кој имаше одличен натпревар со постигнати пет погодоци, но на крајот остана без бодовите…

 

Се вчитува...