ВИДЕО: Голот на животот на Муса со кој ги „расплака“ Норвежаните

Жељко Муса е херојот на Хрватска откако со звукот на сирената погоди за трилер победа по две продолженија против Норвешка од 29-28 и пласман во големото финале на Европското првенство. Ова за Муса беше само трет погодок на првенството, но вреди за сите постигнати на неговите соиграчи.

 

 

Се вчитува...