ВИДЕО: Голови како на лента… Естонците поведоа и со 3-1, па Пандев намали на 3-2

Репрезентацијата на Естонија води против Македонија со 3-2 од на десет минути пред крајот на мечот од 3. коло од Ц лигата на УЕФА Лигата на нации.

Естонците поведоа со 3-1 со гол од пенал во 76. минута преку Ливак…

Но, македонската репрезентација брзо ја намали предноста на домашните со погодокот на капитенот Горан Пандев во 80. минута.

Се вчитува...