ВИДЕО: И Шкупи пред елиминација – губи и со 0-2 од Пјуник

И Шкупи зачекори по стапките на Македонија ЃП и Академија Пандев кои се елиминирани уште во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Чаирчани имаат негатива од 0-2 против ерменски Пјуник на арената „Тодор Проевски“ во Скопје по само 30 минути игра.

Пјуник поведе со 0-2 по брзиот контранапад кој го реализираше Миранјан во 31. минута…

Се вчитува...