ВИДЕО: Ивковиќ ја шокираше Шкендија среде Тетово…

Фудбалерите на АП Брера водат со 0-1 на гостувањето против Шкендија по 20 минути игра во 30. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија игра повеќе од важен меч во битката за титулата, но Ивковиќ во 16. минута успеа да ги шокира домашните.

Одличен контранапад на Брера и мајсторска акција на Зоран Андонов по левата страна, а Ивковиќ одлично го искористи нафрлувањето на Андонов за од непосредна близина да погоди за 0-1.

Се вчитува...