ВИДЕО: Како „Брдаровски експрес“ си ги реши „пандевци“

Вардар продолжува со победничката серија во домашниот шампионат нанижувајќи го ја и Академија Пандев во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Вардарци“ триумфот од 3-0 против струмичани го најавија уште во првиот дел со голот од пенал на Дарко Мицевски во 30. минута…

А, потоа во вториот дел на сцена стапи „експрес“ Владица Брдаровски кој со два убави погодоци по контранапад ја донесе конечната победа. Најпрво погоди во 73. минута…

А, потоа заокружи на 3-0, во 84. минута…

Се вчитува...