ВИДЕО: Како Шкупи го најде „лекот“ за Академија Пандев

По двете почетни победи во пролетниот дел од сезоната, Шкупи успеа да им го нанесе првиот пораз на фудбалерите на Академија Пандев.

Во 21. коло од ПМФЛ, Шкупи славеше со 0-2 на гостувањето во Струмица благодарение на автоголот на дефанзивецот на „пандевци“, Филип Трајановски во 45. минута, и убавиот погодок на Виктор Ангелов во 78. минута…

Се вчитува...