Видео: Кантегрел во Топ 5 одбрани во ЛШ

Голманот на Вардар, Робин Кантегрел се најде на Топ-листата од најдобри пет интервенции во осмото коло од Лигата на Шампионите.

Францускиот голман влезе на местото на Борко Ристовски, ниту тој не се прослави на голот на Вардар во Киелце, но со одличната интервенција во второто полувреме го освои четвртото место на најновата топ-листа.

Петте најдобри голмански одбрани во претходната рунда од Лигата на шампионите можете да ги погледнете на овој ЛИНК.

Се вчитува...