ВИДЕО: Кога Талески сака да го копира Дибиров

Филип Талески беше најдобар поединец на полуфиналниот дуел меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер 2, на кој македонскиот репрезентативец постигна девет погодоци во мрежата на битолчани.

Талески лесно можеше да стигне и до „десетка“ откако се најде во „зицер-ситуација“ во самиот финиш, се обиде да реализира со„вртенка“ во стилот на Тимур Дибиров, но јасно е дека не може секој да ги копира велемајсторските погодоци на руското крило.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ЕКИПА (@ekipa.mk)

Се вчитува...