ВИДЕО: Кој друг? Капитенот Мојсов за победа на Тиквеш во Штип…

Тиквеш стигна до голема победа од 0-1 во дерби пресметката во Втората лига – Исток против најголемиот конкурент за првата позиција, екипата на Брегалница.

Кавадарчани до триумфот дојдоа благодарение на погодокот на капитенот Ѓорѓи Мојсов кој извонредно реагираше во 72. минута по корнерот од левата страна…

И покрај постојаните атаци и иницијативата на штипјани, сепак, сето тоа доволно за три бода на кавадарчани.

Се вчитува...