ВИДЕО: Колку за архива – најдобрите моменти од мечот со Данска!

Македонската ракометна репрезентација нема по многу што да го памети последниот свој натпревар на Европската првенство против Данска.

Останува само искуството кое го добија помладите ракометари, и за архивата на македонскиот спорт како чисто статистичко потсетување на најдобрите моменти од оваа пресметка…

Се вчитува...