ВИДЕО: Лазаро ни ја скрати радоста… Австријците брзо израмнија

Австријците не дозволија Македонија со предност да замине на полувремето од квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП 2020.

По предноста од 18. минута за Македонија, Лазаро со убав погодок во 39. минута донесе израмнување за Австрија…

Се вчитува...