ВИДЕО: Лесна победа на Шкендија – Ибраими и Хасани доволни за Габала

Шкендија стигна до лесна победа од 2-0 (2-0) против азербејџанскиот прволигаш Габала во последниот натпревар за време на подготовките во Анталија.

Тетовци стигнаа до лесен триумф кој го најавија уште во 8. минута со голот на Бесарт Ибраими, а по грешката на противничкиот голман.

Во 34. минута од средбата, капитенот Ферхан Хасани погоди од пенал за конечни 2-0…

Се вчитува...