ВИДЕО: Лукааааа Циндриќ…. ПРОЕКТИЛ ЗА ФИНАЛЕ ПА ЕУФОРИЈА!

Момент кој дефинитивно ќе остане запаметен во историјата на македонскиот спорт. Голот во последната секунда на хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ со кој Вардар запиша историја и прво свое финале во Лигата на шампионите…

Гол кој долго ќе се памети…

Се вчитува...