ВИДЕО: Мајсториите на Димитријевиќ во новата победа на Уникс Казањ

Уникс Казањ убедливо славеше против Астана со 96-65 за петта победа во ВТБ лигата. И повторно предводен од македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ кој запиша 14 поени, четири скокови, седум асистенции, две украдени и три загубени топки.

Македонскиот кошаркар демонстрираше на мечот голем дел од својот раскошен репертоар издвојувајќи се со неколку атрактивни поени и асистенции…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UNICS Kazan (@unicsbasket)

Се вчитува...