ВИДЕО: Мајсториите на репрезентативците до 18 години – полна мрежа за Бугарите!

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 18 години славеше убедливо со 3-0 (2-0) на првиот пријателски натпревар со соодветната селекција на Бугарија кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Избраниците на Добринко Илиевски одиграа одлична партија заокружена со три прекрасни погодоци на Бојан Колевски, Дарко Чурлинов и Марко Ѓорѓиевски…

Се вчитува...