ВИДЕО: Мајсторски шут на Сержињо од далечина, Гачевски изненаден

Шкупи има предност од 0-1 против Вардар во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига на дуелот кој се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.

Шкупи до предност дојде по прекрасниот шут на Бразилецот Сержо јуниор – Сержињо од околу 18 метри, изненадувајќи го очигледно и лошо поставениот Гачевски…

Се вчитува...