ВИДЕО: Македонија води со Австрија… Хинтерегер со смешен автогол ни подари предност

Македонија има водство од 1-0 против Австрија по првите 25 минути игра на националната арена „Тоше Проески“ во Скопје.

И покрај три извонредни шанси на гостите, Македонија има предност благодарение на среќниот автогол во 18. минута кој си го постигна Хинтерегер. Алиоски нафрли од левата страна, а Хинтерегер во обид да додаде со глава до својот голман успеа да го совлада…

Столе Димитриевски на спротивната страна, пак, брани одлично не дозволувајќи Австријците да дојдат до израмнување.

Се вчитува...