ВИДЕО: Mалиот Дончиќ сака да игра „плејстејшн“ и да „забива“ на домашниот кош

Лука Дончиќ доминира сезонава во НБА лигата и е еден од главните фаворити за освојување на признанието за најкорисен кошаркар. Неговата популарност во Америка е толку голема, што медиумите пронајдоа видео од пред десетина години, во време кога неговиот татко Саша се уште активно се занимаваше со кошарка.

Саша откри дека тој и син му обожаваат да играат плејстејшн на кој меѓусебно се натпреваруваат.

 

Се вчитува...